top of page

O nás

Jsme malá rodinná sportovně založená chovatelská stanice sídlící na venkově v Mirošovicích u Prahy zaměřená na výchovu, výcvik a chov šiperek. Toto malé ovčácké plemeno nás zaujalo natolik, že ačkoli je šiperka Arielka náš první pejsek, zamilovali jsme se do ní tak, že jsme na počátku roku 2017 založili mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici, abychom mohli odchovat náš první vrh šiperek.

 

Pejsky chováme pro radost. Díky Arielce se mi výrazně zlepšila imunita. Na svého vlastního pejska jsem se těšila od dětství, ale okolnosti mi dovolily pořídit si svého prvního pejska až v dospělosti po absolvování studií a s odstěhováním se za manželem na venkov za Prahu. Narození a přivezení si Arielky domů byl jeden z nejkrásnějších momentů v mém životě. 

Třebaže je šiperka svou huňatou srstí s podsadou perfektně chráněná proti nezmaru počasí, chováme ji v domácím prostředí. Přes den hlídá na zahradě, kde má k dispozici boudu a přístřešek proti dešti, větru či sněhu, v noci nás hlídá doma.

A proč se jmenujeme "od Štičího rybníka"? Štičí rybník je chovný rybník v Mirošovicích, kam se chodíme v létě koupat, v zimě bruslit a mezitím plašit kachny a lovit klacíky ve vodě. Šiperka je vodomil. Navíc, když zrovna nedávám pozor, tak se Arielka moc ráda ovoňuje leklými rybami na břehu rybníka, které vyplavou brzy zjara, když začne rybník tát. Tak proč jí tu radost nedopřát alespoň ve jméně!

Krmíme ultrapremiovými granulemi značky Carneeval, se kterým jsme nadmíru spokojeni. Do krmiva přimícháváme masovou konzervu značky Falco nebo Farm Fresh pro zpestření chutě, protože Arielka není tolik chtivá jídla, což se u malých plemen psů vyskytuje relativně často. Jako pamlsky používáme sušené maso nebo vnitřnosti, buvolí kosti dáváme na žvýkání a na čištění zoubků.

Mirošovice_1963_a.jpg

Pohled na Štičí rybník a Mirošovice z roku 1963

Vyšel nám článek v časopise Psí kusy 04/2018

Vyšel nám článek v časopise Pes přítel člověka 10/2019

Senzibilní šiperka   PPČ   říjen 2019.pn

Vyšel mi článek o Páje a Armince aspol. v časopise Pes přítel člověka 5/2021

Web.png
Radost je šiperka
bottom of page