Atak Arielky fenou staforda Eby

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech (a psech). Každý máme svoje chyby. Arielka ráda loví. Když se jí něco nelíbí, dá to najevo vrčením nebo prostě odejde pryč. Ale nikdy v životě by nezabila druhého psa nebo dítě! V pátek v podvečer jsme se vraceli z rodinné procházky a zaútočil na nás těsně před příchodem domů pes - fena křížence amerického stafordšírského teriéra. Šli jsme s kamarády, celkem 5 dospělých a 6 dětí ve věku 0 až 6 let, 3 psi (jak jinak než šiperky) byli všichni zajištění na vodítku.


Těsně před příchodem domů z právě otevřené branky ze zahrady od sousedů H. v ulici S. vyběhla fena Eby (cca 20 kg) bez obojku (!) a zaútočila bez varování na moji šiperku Arielku (6 kg) těsně za jejich vstupní brankou na chodníku před jejich plotem. Fena na ni útočila cca 10 minut, drtila ji v zubech, vláčela ji po chodníku. Přítomní se snažili jí v tom zabránit, ale neměli jsme nejmenší šanci. Podotýkám, že kolem byly opravdu malé děti, já sama jsem měla Kryštofa v nosítku na prsou!


Poté se nám kopanci, rvaním za spodní čelist tlamy, řevem, dušením hrtanu, politím vodou aj. podařilo feně otevřít hubu a pohmožděnou Arielku vytáhnout. Poté s ní jel manžel ihned na veterinu, ze které se vrátil bez ní. Arielka byla v šoku, pohmožděná, se dvěma kousnutými ranami v krku v ohrožení života. Zůstala tam přes noc na infúzi. Dostala kortikoidy, antibiotika, silné opiáty. Utržila dvě kousnuté rány do svalů a měla štěstí, že ji fena těsně neprokousla krční žílu, čímž by zemřela okamžitě na místě. Bojovala o život, rozvinul se u ní šok a stav se zhoršoval, hrozil jí kolaps. Přítomné děti byly z ataku velmi otřesené, dvě holčičky hodně plakaly a nyní se bojí cestou chodit domů.


Včera byla na převazu rány. Manžel ji chtěl vyfotit, ale udělalo se mu zle. Hlubší rána na krku má velikost koruny a dren velikosti dlaně. Nyní je důležité, aby rána nezačala hnít a vše se zahojilo. O citové újmě a vážném poškození psychiky Arielky ani nemluvě. Díky bohu je to silná sebevědomá zkušená milující a milovná fena a má to v hlavě naprosto v pořádku! Ale léčení bude dlouhé.


V krátkém čase jde o druhý útok na psa touto fenou. Fena je podle mého názoru nezvladatelná, bez výcviku, agresivní a nevyzpytatelná. Vzhledem k tomu, na jak frekventované místě v obci H. s touto nebezpečnou fenou bydlí, máme strach tímto místem procházet a obáváme se, k jakým dalším útokům by mohlo dojít. Proč si fenu nezajistí v kotci, náhubkem, příp. neuváží ji na řetěz, když útočí na druhé, zcela nekonfliktní psy?!


Útok jsem nahlásili na Policii ČR. Očekávám přestupkové, event. trestní řízení. A očekávám, že lidé budou mít své psy pod kontrolou a budou s nimi aktivně pracovat!!!


RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS: